سیگار برگ
تفاوت های سیگار برگ و سیگار
۱۳۹۴/۱۰/۲۱
standard_mix_dunhill_tor_closed
معرفی و بررسی توتون پیپ Dunhill Standard Mixture
۱۳۹۴/۱۰/۲۶

چگونه یک پیپ متناسب با نیازمان انتخاب نمائیم؟

nobody7878_93301-1127350!1

چگونه یک پیپ متناسب با نیازمان انتخاب نمائیم؟

پیپ ها با توجه به نوع استفاده، استایل در دست گرفتن، نوع چوب و همچنین توتون مورد استفاده تقسیم بندی می شود. از آنجایی که پیپ کشیدن فن است و مهارت در فنون فقط با تمرین و استفاده حاصل می گردد، اکثر خریداران پیپ بعد از مدت زمانی استفاده از یک پیپ به فکر خرید یک پیپ نو، متناسب با استفاده خود می افتند. پیپ ها از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته تقسیم می شوند:

پیپ های صاف و پیپ های خمیدهپیپ های صاف بیشتر برای اشخاصی توصیه می شود که دوست دارند هنگام استفاده از پیپ آن را در دست خود جابجا کرده و یا اصطلاحا با آن بازی کنند و پیپ های خمیده منتخب اشخاصی هستند که معمولا هنگام استفاده از پیپ در حال کارکردن و یا مطالعه هستند. به دلیل خمیده بودن استم این نوع پیپ ها دود وارد چشم استفاده کننده نمی شود. دقیقا به دلیل همین مسئله است که معمولا برای استفاده از توتون های معطر پیپ های کج توصیه می گردند.

انواع-پیپ-660x330

جنس چوب مورد استفاده در پیپ ها هم بسیار مهم میباشد. گونه های مختلفی از چوب ها در این صنعت استفاده می گردد. از نسترن وحشی گرفته تا عناب ها و رز ها و…. . البته نوع چوب فقط یک طرف این قضیه را تشکیل می دهد. محل استفاده از چوب هم بسیار مهم میباشد. هر چقدر پیپ ساخته شده از قسمت های پایینی ریشه ساخته شود کیفیت بالاتری دارد. شما اگر که ریشه درخت را در آتش بیندازید و بسوزانید حتما متوجه خواهید شد که چند برابر قسمت های میانی درخت و شاخه ها حرارات داده و دیرتر می سوزد. یعنی اینکه با یک مدل مشخص از یک پیپ در همان کارخانه ممکن است با چند مدل کیفیت خارج شده و هنگامی که با تفاوت قیمت ها روبرو می شوید نباید متعجب شوید. چوب هایی مانند رز که از تراکم و سختی بیشتر نسبت به مدل های دیگر مانند عناب برخوردار میباشند بسیاز زودتر از دیگر پیپ ها خنک شده و احتیاجی به کربنیزه کردن ندارند در حالی که پیپ هایی از جنس عناب با توجه به داشتن منافذ بیشتر دود را زودتر از خود خارج میکنند. استفاده از هر کدام چوب ها حتما مزایا و حتما معایبی را با خود دارد.

در بین پیپ ها، پیپ های بلند (Long) و یا اصطلاحا گاندروف هم به دلیل بلندی زیاد طرفداران بسیار را به خود جلب می کند. از آنجایی که در قرن حاضر به دلیل کثرت اطلاعات و دسترسی افراد به انواع اطلاعات پیپ های ساخته شده انواع کمپانی ها با انوع کاربرد وارد بازاز می گردند، توضیح در مورد انواع پیپ ها خالی از فایده برای خوانندگان این مطلب نخواهد بود. انواع پیپ ها از لحاظ جنس تولید به شرح ذیل میباشد:

۱- پیپ های چوبی یا بریر:

پیپ ساوینلی چوبی

معمولا اولین چیزی که هر شخص از پیپ در ذهن خود یادآوری می کند یک وسیله چوبی میباشد. پیپ های چوبی بزرگترین گروه پیپ ها را به خود اختصاص می دهد و در این مقوله بحث های بیساری از لحاظ نوع چوب تا تقسیم بندی ظاهری آنها گفته شده است.

۲- پیپ های آهنی یا متال:

پیپ فالکون فلزی

این پیپ ها دارای لوله آهنی برای هدایت دود و معمولا محفظه چوبی برای ریختن و آتش زدن توتون هستند. از آنجایی که درجه حرارت آهن در جای خنک کمتر از درجه حرارت محیط میباشد، استفاده از این پیپ در مناطق کوهستانی و خنک و اماکنی که سرد هستند را توصیه می کنیم. دقیقا به همین دلیل اکثر محفظه های توتون این مدل پیپ ها به صورت داره تراشیده می شوند و توتون در آنها به سرعت می سوزد. اگر که این پیپ را در مناطق گرم و یا زیر آفتاب استفاده کنید نه تنها لذت کمتر را دارد بلکه ممکن است حتی ناراحت کننده هم باشد.

 

۳- پیپ مرشام:

پیپ مرشام

این پیپ ها از جنس سنگ مرشام میباشند که گونه ای از سنگ های سیلیکاتی است. خاصیت این پیپ جذب رطوبت بوده و هنگام استعمال، رطوبت خود را به توتون می دهد. برای هر بار استفاده کردن این پیپ میبایستی حداقل ۲ ساعت از آخرین استفاده گذشته باشد ( به دلیل جذب مجدد رطوبت). این پیپ یک پیپ بسیار خاص بوده و درصورتی که حداقل ۳ یا ۴ پیپ ندارید، خرید آن به شما توصیه نمی گردد.

 

۴- پیپ ذرت یا کورن کاب:

پیپ ذرت کورن کاب

این پیپ از دانه ای ذرت ساخته می شود و پیپ مورد علاقه آقای مارک تواین بوده است. در کارتون پاپای هم شخصیت اصلی کارتون از کون کاب استفاده می کند. بزرگترین تولید کننده این پیپ شرکت میسوری در آمریکاست.

 

لطفاً نظرات و تجربیات خودتون رو در باره این مطلب از طریق فرم نظرات پایین این صفحه با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید

 

چگونه یک پیپ متناسب با نیازمان انتخاب نمائیم؟
۵ (۱۰۰%) ۶ votes

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *